Довідка про відсутність корупційних правопорушень: як отримати та для чого вона потрібна

Оприлюднено

Довідка про відсутність корупційних правопорушень: як отримати та для чого вона потрібна

В тій чи іншій ситуації юридичні чи фізичні особі необхідно підтверджувати факти певного статусу особи. Так, в Україні діє Закон України «Про запобігання корупції», який передбачає необхідність певним суб’єктам підтвердження статусу суб’єкту щодо відсутності корупційного правопорушення. Довідка про відсутність корупційних правопорушень – це офіційний документ, який підтверджує, що фізична або юридична особа не має судимості за корупційні злочини. Як отримати таку довідку та для чого вона потрібна, давайте розглянемо це в цій статті.

Так, законодавством встановлено, що наявність довідки про відсутність корупційних правопорушень необхідна в наступних випадках, а саме:

  • для участі в державних тендерах та закупівлях;
  • з метою отримання ліцензій та дозволів на ведення господарської діяльності;
  • для працевлаштування на державну службу або в органи місцевого самоврядування;
  • з метою вступу до навчальних закладів на державну форму навчання;
  • щоб отримати візу для в’їзду до деяких країн;
  • щоб перевірити відомості про людей, які є кандидатами на зайняття посад, що пов’язані з функціонуванням держави або місцевого самоврядування;
  • запит може надходити від правоохоронних органів, якщо потрібна інформація при кримінальному чи адміністративному провадженні.

Довідка про відсутність корупційних правопорушень надається спеціально уповноваженим на це органом – Національним агентством з питань запобігання корупції в порядку, передбаченим Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Положення про Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, порядок його формування та ведення затверджено рішенням НАЗК від 09.02.2018 № 166, зареєстровано в Мін’юсті 21.03 2018 р. за № 345/31797.

Вказаний реєстр відображає інформацію про фізичних осіб, яких було притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільно-правової відповідальності за вчинення корупційних правопорушень та про юридичних осіб, до яких були застосовані заходи кримінально-правового характеру у зв’язку з вчиненням вказаних корупційних правопорушень.

Яка ж інформація відображається в реєстрі?

В реєстрі доступна наступна інформація щодо осіб:

  1. про фізичну особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення:
    • прізвище, ім’я, по батькові;
    • місце роботи, посада на час вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення;
    • склад корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення;
    • вид покарання (стягнення);
    • спосіб вчинення дисциплінарного корупційного проступку;
    • вид дисциплінарного стягнення;
  2. про юридичну особу, до якої застосовано заходи кримінально-правового характеру:
    • найменування;
    • юридична адреса, код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців;
    • склад корупційного правопорушення, у зв’язку з вчиненням якого застосовано заходи кримінально-правового характеру;
    • вид застосованих заходів кримінально-правового характеру.

Види відомостей з Реєстру

Відомості з Реєстру надаються у вигляді витягу з вказаного реєстру та інформаційної довідки.

Інформаційна довідка з реєстру формується будь-яким користувачем в онлайн-режимі.

Реєстр безоплатний, комфортний у користуванні та доступний цілодобово через офіційний веб-сайт НАЗК.

Застосування правил електронного документообігу надає можливість фізичним та юридичним особам швидко та в доступному форматі отримувати інформаційну довідку за допомогою ЕЦП (кваліфікованого електронного підпису).

Інформаційна довідка стосовно юридичних осіб формується на основі даних, вказаних в ЕЦП юридичної особи, шляхом пошуку в Реєстрі за найменуванням юридичної особи, кодом в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ідентифікаційним кодом юридичної особи іншої країни (для нерезидентів).

Інформаційна довідка стосовно фізичних осіб формується на підставі персональних даних (прізвище, ім’я, по-батькові) та реєстраційного номеру облікової картки платника податків, вказаних в ЕЦП фізичної особи.

Якщо ж для підтвердження Вашого статусу необхідний Витяг з Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, Ви чи Ваш представник (адвокат чи юрист) може звернутися до реєстратора Національного агентства з питань запобігання корупції (будь-якого структурного підрозділу НАЗК) з письмовим запитом на його отримання протягом семи робочих днів. До письмово запиту на отримання витягу необхідно долучити ксерокопію паспорта та згоду на обробку персональних, довіреність на представлення інтересів особи, посвідчену в установленому законодавством порядку.

Для більш детальної консультації юриста Ви можете звернутися до фахівців Юридичної компанії «Перша юридична», заповнивши форму заявки на нашому сайті або просто, зателефонувавши нам за телефоном: +38 (044) 35-35-164, +38 (067) 306-89-89, +38 (063) 45-85-448, +38 (099) 367-89-89.


Ще Новини: