Здійснення зовнішньоекономічної діяльності в частині імпорту або експорту товарів чи інших митних режимів завжди пов’язане з переміщенням таких товарів через митний кордон України. Будь-яке переміщення товарів через митний кордон України пов’язане із здійсненням митного контролю, який полягає у здійсненні митними органами за участю інших органів контролю митних формальностей відносно таких товарів.  Звісно, що залежно від того, які товари переміщуються через митний кордон України, митного режиму, а також виду транспорту, за допомогою якого переміщуються такі товари, митний контроль може мати свої особливості.

            Варто зауважити, що Україна ще з 2018 року Україна почала впроваджувати європейські принципи митного контролю, який полягає в запровадженні механізму “єдиного вікна”. Суть “єдиного вікна” полягає у взаємодії суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності (декларантів) з органами доходів і зборів, іншими державними органами, уповноваженими на здійснення дозвільних або контрольних функцій щодо переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, який забезпечує можливість одноразового подання в електронному вигляді через єдиний державний інформаційний веб-портал “Єдине вікно для міжнародної торгівлі” документів та/або відомостей з метою дотримання вимог щодо переміщення таких товарів.

            Тобто митний контроль передбачає не лише взаємодію суб’єкта господарювання із митницею на пунктах пропуску через державний контроль, а й з низкою державних структур, які здійснюють санітарно-епідеміологічний, фітосанітарний, ветеринарно-санітарний, екологічний, радіологічний контроль (в залежності від виду товарів, що переміщуються через митний кордон), без дозволів яких не може закінчитися митний контроль.

            Формат “єдиного вікна” дозволяє мінімізувати витрати часу суб’єктів ЗЕД (уповноважених ними органів) на здійснення митного контролю та виконання митних формальностей відносно товарів/транспортних засобів комерційного призначення до 4 (чотирьох) робочих годин з моменту отримання митної декларації і необхідних сканованих документів від суб’єкта ЗЕД до винесення рішення щодо подальших дій з митним вантажем.

            Юридична компанія «Перша Юридична», маючи значний досвід співпраці  з суб’єктами господарювання, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, має в своєму штаті відповідних юристів, які із задоволенням проконсультують Вас з будь-яких юридичних тонкощів здійснення зовнішньоекономічної діяльності. Також наша компанія співпрацює із митними брокерами та агентами з митного оформлення, які зможуть проконсультувати Вас з нюансами проходження митного контролю та митного оформлення (декларування) товарів залежно від виду товару, митного режиму, виду транспорту, яким перевозиться такий товар, тощо.