Нові правила працевлаштування іноземців в Україні: огляд основних змін

Оприлюднено

Новые правила трудоустройства иностранцев в Украине: обзор основных изменений

Україна стає все більш відкритою до Європи та отримання статусу кандидата до вступу в ЄС відкриває потенціал співпраці не тільки в перспективі найближчого часу, але вже і сьогодні. Тому все більше європейських компаній співпрацюють з Україною. Наслідком тому є залучення іноземних фахівців до роботи.

Приведення нормативній базі і відповідність до потреб сьогодення

Верховною Радою у вересні було підписано ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном». Даний нормативний документ набув чинності після його публікування в жовтні.

Основною метою нововведень є спрощення процедури працевлаштування. Ключовими є наступні введення щодо іноземців:

 • зміна порядку отримання та подовження дозволу на роботу з ініціативи українського роботодавця;
 • можливість отримати посвідку на тимчасове проживання для іноземного громадянина, який працює в Україні;
 • підтвердження законності перебування в Україні на підставах дозволу на роботу.

Даний закон мав узгоджуватись з іншими нормативними документами, топу зміни також торкнулись ЗУ «Про зайнятість населення» та ЗУ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Зміни, що стосуються розміру зарплати іноземців

Закон вносить зміни та порядок нарахування заробітної плати для найманих іноземних працівників. Щодо мінімального значення зарплати, тепер вона не відрізняється від рівня українського громадянина. Виключене й поняття високооплачуваних професіоналів (в т.ч. ІТ галузі) та творчих професій. Сьогодні застосовується лише поняття найманого працівника.

Дозвіл на працевлаштування та його отримання

В рамках застосування праці іноземців, необхідний дозвіл. Прийнятий закон змінює порядок його отримання/скасування та подовження. В рамках останніх змін:

 1. Робота за сумісництвом відтепер не вимагає отримання додаткового дозволу.
 2. В рамках роботи за контрактом дія дозволу відповідає строку на який було укладено такий договір. Але не може становити більше ніж 2 роки, після чого необхідне продовження дозволу.
 3. В рамках отримання або продовження дозволу, внесені зміни щодо переліку необхідних документів.
 4. Запроваджено можливість подачі електронних копій документів з підтвердженням подачі за цифровим підписом.

Щоб отримати дозвіл можливе особисте звернення та через уповноваженого представника. Подання цифрових копій документів є загальнодержавною метою в рамках цифрової трансформації. Формат подачі документів в такий спосіб здійснюється із завантаженням їх через інтернет-портал державних послуг.

Консультаційні та посередницькі послуги

Щоб отримати дозвіл на працевлаштування в Україні, на роботодавця покладається обов’язок зібрати та подати пакет документів. До актуального списку входять наступні:

 1. Відповідно до встановленої КМУ форми заява.
 2. Паспорт іноземного громадянина (копія) та його переклад на державну мову.
 3. Фотографія встановленого розміру для документів.
 4. Проєкт контракту (трудовий договір), який засвідчується роботодавцем.
 5. При застосуванні праці іноземців надається копія контракту між нерезидентом та українською компанією-роботодавцем. Нерезидент має підтвердити працевлаштування персоналу.
 6. Копія документа щодо переведення іноземного громадянина для роботи в Україні.
 7. Підтвердження оплати за послугу видачі чи подовження дозволу.

ТОВ «Перша юридична» надає повний спектр інформаційно-консультаційних послуг для українських роботодавців та іноземних компаній щодо працевлаштування іноземців з отриманням дозволу на роботу в Україні. Юридичний супровід може враховувати не тільки підготовку документів, переклад та апостиль, а також складення трудового договору англійською мовою.


Ще Новини: