Чи можуть Банки стягувати борги під час «ВОЄННОГО СТАНУ»?

Оприлюднено Категорії Новини

Может ли банк подать в суд во время военного положения?

З 24 лютого 2022 року відповідно до Закону України “Про правовий режим воєнного стану” в Україні введено режим «ВОЄННОГО СТАНУ».

Незважаючи на введення в Україні ВОЄННОГО СТАНУ Банки по кредитним договорам в судовому порядку стягують з боржників (позичальників) заборгованість.

Заборгованість включає в себе: суму тіла кредиту, відсотки за користування кредитом, штрафи, пені та комісію за обслуговування кредитом, інші платежі.

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 18 розділу “Прикінцеві та перехідні положення” Цивільного кодексу України у період дії в Україні воєнного, надзвичайного стану та у тридцятиденний строк після його припинення або скасування у разі прострочення позичальником виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від відповідальності, визначеної статтею 625 Цивільного кодексу України, а також від обов’язку сплати на користь кредитодавця (позикодавця) неустойки (штрафу, пені) за таке прострочення. Неустойка (штраф, пеня) та інші платежі, сплата яких передбачена відповідними договорами, нараховані включно з 24 лютого 2022 року за прострочення виконання (невиконання, часткове виконання) за такими договорами, підлягають списанню кредитодавцем (позикодавцем).

Враховуючи судову практику з розгляду даної категорії справ до «інших платежів», які підлягають списанню Банком відноситься комісія за обслуговування кредитом.

Також відповідно до пункту 19 розділу “Прикінцеві та перехідні положення” Цивільного кодексу України у період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України “Про затвердження Указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, перебіг позовної давності, визначений цим Кодексом, зупиняється на строк дії такого стану.

Тобто Банки можуть в любий момент звернутися до суду про стягнення заборгованості подавши клопотання до суду про поновлення строку позовної давності.

Отже, як свідчить судова практика, незважаючи на ВОЄННИЙ СТАН Банки в судовому порядку мають право стягувати з боржника (позичальника, кредитора) лише суму боргу та відсотки за користування кредитом за весь час дії договору по дату подачі позову до суду.

Для більш детальної консультації та/або захисту ваших інтересів під час стягнення заборгованості банком за кредитним договором Ви можете звернутися до адвокатів Юридичної компанії «Перша юридична», заповнивши форму заявки на нашому сайті або просто, зателефонувавши нам за телефоном: +38 (044) 35-35-164, +38 (067) 306-89-89, +38 (063) 45-85-448, +38 (099) 367-89-89


Ще Новини: