Вимоги до суб’єкта, що є учасником ринку віртуальних активів

Оприлюднено Категорії Новини

Вимоги до суб’єкта, що є учасником ринку віртуальних активів

Як стати учасником ринку віртуальних активів в Україні? Хто такі постачальники послуг, пов’язані з ринком віртуальних активів? Які вимоги до «крипто-бірж» в Україні та як офіційно їх зареєструвати?

Законом України № 2074-ІХ «Про віртуальні активи» (надалі – «Закон») визначено види господарської діяльності, що пов’язані з оборотом віртуальних активів, це:

  • зберігання або адміністрування віртуальних активів чи ключів віртуальних активів;
  • обмін віртуальних активів;
  • переказ віртуальних активів;
  • надання посередницьких послуг, пов’язаних з віртуальними активами.

До суб’єктів, що мають намір займатися зазначеними видами діяльності, Законом визначено ряд особливих вимог. Передусім, це має бути виключно юридична особа. Така юридична особа може бути іноземною. Проте варто відзначити, що розмір статутного капіталу іноземної юридичної особи значно відрізняється від аналогічного для юридичної особи, що зареєстрована за національним законодавством (наприклад для постачальників послуг з обміну віртуальних активів резидентів України розмір статутного капіталу становить не менше 35 тисяч н.м.д.г, а для нерезидентів – не менше 175 тисяч н.м.д.г). Статутний капітал обов’язково має бути сформованим.

Керівники, головний бухгалтер, власники істотної участі та кінцеві бенефіціарні власники постачальника послуг мають мати бездоганну ділову репутацію (відсутність встановлених протягом останніх трьох років компетентними органами або судом порушень вимог законодавства про запобігання та протидію, законодавства про фінансові послуги та законодавства про запобігання корупції, а також про відсутність судимості за злочини проти громадської безпеки, злочини проти власності, злочини у сфері господарської діяльності, злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж і мереж електрозв’язку та злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням публічних послуг, яка не знята або не погашена в установленому законом порядку). 

Не можуть бути постачальниками послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів, юридичні особи, що мають зв’язки з державою-окупантом або державою-агресором. Такими зв’язками Законом визначено як зареєстроване місцезнаходження, громадянство керівників, головного бухгалтера або бенефіціарів, резидентство зазначених осіб та багато іншого.

Зауважуємо, що постачати послуги, пов’язані з оборотом віртуальних активів, які забезпечені валютними цінностями, зможуть лише фінансові установи.

Якщо Ви бажаєте отримати індивідуальну консультацію з питань вимог до постачальника послуг, пов’язаних з оборотом віртуальних активів, зверніться до Юридичної компанії «Перша Юридична» будь-яким зручним для Вас способом, у тому числі через форму на сайті.


Ще Новини: