Вкрай важливі зміни для платників податку!

Оприлюднено

Вкрай важливі для платників податку

14 березня 2022 року у Верховній Раді Україні були зареєстровані наступні, вкрай важливі для платників податку, законопроекти:

 – проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів щодо дії норм на період воєнного стану» за № 7137-2 (далі за текстом -проект Закону № 7137-2).

 ⁃ проект Закону України про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану № 7137-д (далі за текстом – проект Закону № 7137-д).

У разі прийняття вищезгаданих законів   на платників податків чекає багато нововведень, запроваджених владою України у зв’язку із введенням воєнного стану на території України.

Так, проектом Закону № 7132-2 вносяться зміні до п.69.2. Податкового Кодексу України в частині проведення перевірок, зокрема, податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються, крім:

 ⁃ фактичних перевірок.

 ⁃ камеральних перевірок декларацій або уточнюючих розрахунків (в разі їх подання) до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, показники яких сформовані на підставі податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених та зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та/або митних декларацій, за виключенням товарів (продукції), визначених підпунктами 215.3.1, 215.3.2, та 215.3.21, 215.3.31 пункту 215.3 статті 215 Кодексу.

Установлюється мораторій  на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період дії правового режиму воєнного стану, а також протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Проектом Закону № 7137-д пропонується, що у випадку прийняття Закону фізичнім особам– підприємціям– платникам єдиного податку першої та другої групи, дозволяється не сплачувати єдиний податок.

При цьому такими особами декларація платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця, не заповнюється за період, в якому відповідно до абзацу першого цього пункту єдиний податок не сплачувався.

Також, проект Закону № 7137-д встановлює,  що платниками єдиного податку третьої групи можуть бути фізичні особи – підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми,у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень.

Платники податку на додану вартість очікують на тимчасове звільнення від сплаті ПДВ, а також податку на прібуток, замість сплати яких запроваджується ставка  податку 2% від обороту та ведення спрощеного обліку.

 Важливим буде нововведення в частині сплати єдиного внеску, про що вносяться зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме: «Тимчасово, з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні, введеного згідно Указу Президента України від 24 лютого 2022 року No 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, а також протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування такого воєнного стану платники єдиного внеску мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе.»

Крім того, проект Закону № 7132-2 передбачає внесення змін до п. 69.14 Податкового Кодексу, зокрема: «Тимчасово на період з березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком в якому припинено або скасовано воєнний стан, введеного згідно Указу Президента України від 24 лютого 2022 року No 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї)), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також земельних ділянок (земельних часток (паїв)), які визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.»

Очікуємо на прийняття Верховною Радою Україні вищезгаданих законопроектів та їх підпісання Президентом України, про що ми невидкладно сповістимо Вас на нашому Телеграм-каналі та офіційному веб-порталі.

Автор: Ольга Чухляк

адвокат компанії First Legal, Київ


Ще Новини: