Юридична консультація – єдине вірне рішення у вирішенні правового питання

Оприлюднено Категорії Новини

Більшість суспільних відносин, учасником яких людина стає щодня, врегульовані нормами права. Починаючи від найпростішого (купівля товарів, водіння автомобіля тощо) до складних процедур (наприклад, додаткова емісія цінних паперів приватним акціонерним товариством) – усі ці правочини регулюються нормами права того чи іншого рівня. Саме тому, перед вчиненням правочину, не буде зайвим отримання юридичної консультації. Адже після її завершення клієнт отримує:

  • чітке розуміння ситуації, що склалася;
  • ймовірні виходи з ситуації та правові наслідки кожного з них для клієнта;
  • способи уникнення подібних ситуацій у майбутньому (якщо ситуація для клієнта є негативною).

За формою юридичні консультації можуть бути наступними:

  • усна консультація: передбачає індивідуальне спілкування у форматі юрист (адвокат) – клієнт у раніше обумовленому місці (офіс юридичної компанії або клієнта);
  • письмова консультація: викладається у документальній паперовій або електронній формі з обов’язковим посиланням на норми права та рекомендаціями для клієнта. Зазвичай скріплюється підписом керівника юридичної компанії;
  • консультація онлайн: передбачає спілкування текстовими меседнжерами або через веб-камеру, без потреби особистої зустрічі, – що особливо актуально в умовах карантину та воєнного стану.

Кожна з наведених форм має свої плюси та мінуси. Наприклад, індивідуальна усна зустріч найкраще підійде для консультації з сімейного та кримінального права. Поряд з цим, консультація щодо найбільш підходящої форми оподаткування для фізичної особи-підприємця не менш ефективно може бути наданою онлайн.

Попередня юридична консультація: необхідність чи дарма витрачені час та кошти?

 Досвід наших клієнтів демонструє, що за консультацією слід звертатися до кваліфікованого юриста, а не займатися «самолікуванням». А також, найкраще консультуватися ще «до» настання проблеми. Адже:

  • юрист об’єктивно та без емоцій оцінить ситуацію з правової точки зору, роз’яснить права та обов’язки;
  • юрист володіє спеціальними знанням у відповідній галузі права (законодавство постійно змінюється, а тому вслідкувати за всіма змінами звичайній людині не просто);
  • юрист постійно практикує свою діяльність, а тому володіє не лише «теорією», а й знає як її застосувати в реальному житті;
  • юрист радиться зі своїми колегами-професіоналами, що збагачує консультацію, робить її більш повною.

Оплата консультації юриста

Юридична консультація за своїм характером відноситься до первинної правової допомоги. Вона може бути як платною так і безоплатною.

Право на безоплатну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги в Україні є:

– органи виконавчої влади;

– органи місцевого самоврядування;

– фізичні та юридичні особи приватного права;

– спеціалізовані установи;

– центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Щодо платних консультацій, то їх можуть надавати юристи, адвокати, нотаріуси та інші фахівці у галузі права.

Відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», розмір гонорару за свої послуги, у тому числі за проведення юридичної консультації, адвокат (як, власне, і юрист) визначає самостійно. Сума гонорару враховує складність питання, час, витрачений на його вирішення й інші суттєві обставини. У той же час, більшість юристів і адвокатів мають фіксовану вартість однієї консультації або фіксовану вартість за годину.

Підсумовуючи: юридична консультація є одним з видів правової допомоги, отримання якої дозволяє клієнту правильно оцінити ситуацію, зважити плюси та мінуси правочину, а також прийняти вірне рішення. Отримання юридичної консультації «до» вчинення правочину завжди краще ніж «після». Платна або безоплатна юридична консультація є запорукою успішності правочину , адже клієнт отримує тільки те, на що розраховує, без непередбачуваних сюрпризів.


Ще Новини:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.