Юридична консультація онлайн: які питання підлягають вирішенню в режимі онлайн?

Оприлюднено

Юридична консультація онлайн – це найшвидший спосіб отримання кваліфікованої допомоги юриста або адвоката з питань, що відносяться до спеціалізації конкретного юриста/адвоката. Така консультація є найоптимальнішою з позиції часу як на її надання, так і на її отримання, адже така консультація може бути надана досить оперативно, не перешкоджаючи Клієнту займатися своїми основними справами. При цьому перевагою отримання юридичної консультації онлайн є можливість її отримання Клієнтом незалежно від його місцезнаходження та місцезнаходження юриста/адвоката, а також питання, що потребують консультації фактично є необмеженими, головне, щоб такі питання відносилися до спеціалізації юриста/адвоката, юридичної фірми, адвокатського бюро чи об’єднання, до якого Ви звернулися. Тому головною перевагою таких консультацій, звісно, є швидкість їх отримання, що не зобов’язує Вас, як Клієнта, витрачати Ваш дорогоцінний час на тривалі поїздки та дорогу. 

Ми живемо у XXI столітті,  що пов’язано з впровадженням цифрових технологій практично у всіх сферах бізнесу, діджиталізацією, що дає можливість оптимізувати та автоматизувати бізнес-процеси, покращити комунікаційні зв’язки. Не винятком з цього є ї сфера юридичних послуг, адже на сьогодні можливості надання та отримання юридичних послуг надзвичайно розширилися, що також пов’язано із низкою законодавчих змін, що зробили сферу юридичних послуг більш гнучкою. 

Юридична консультація онлайн може надаватися:

  • у форматі усного спілкування Клієнта з юристом/адвокатом, скажімо, безпосередньо по телефону чи у форматі онлайн-конференції, онлайн відеодзвінку за допомогою сучасних месенджерів для спілкування (Telegram, Viber, WhatsApp, тощо) чи інших спеціалізованих програм для відеоспілкування (Skype, Zoom, тощо);
  • шляхом заповнення спеціальної форми, наведеної на офіційному сайті юридичної компанії, адвокатського бюро/об’єднання, адвоката, тощо, де Ви коротко вказуєте суть питання, яке Вас цікавить, а консультацію Ви отримуєте на Вашу електронну адресу або іншим зручним для Вас способом. Наприклад, Ви маєте таку можливість, заповнивши відповідну форму на сайті нашої юридичної компанії: https://firstlegal.com.ua/;
  • за допомогою електронного листування (e-mail), вказаного на сайті юридичної компанії, адвокатського бюро/об’єднання, адвоката, тощо. Наприклад, своє запитання Ви можете надіслати на офіційну електронну адресу нашої компанії: info@firstlegal.com.ua.

На сьогодні засобів для онлайн спілкування з Клієнтом є досить багато, тому обрати найбільш зручну форму для отримання юридичної консультації онлайн для Вас буде досить просто та легко.

Якщо аналізувати питання, якими може займатися юрист або адвокат онлайн (не перебуваючи у безпосередньому спілкуванні з Клієнтом), то можна з впевненістю сказати, що таких питань – більшість. Спробуємо пояснити чому. Ці питання можуть бути абсолютно різноманітними: наприклад, від початкової консультації як розпочати свій бізнес, розробки схеми бізнесу, до розробки договорів будь-якого виду, представництву/захисту Ваших інтересів у суді. До того ж консультація юриста/адвоката онлайн може бути надана в більшості галузей права, зокрема, в галузі цивільного, господарського, адміністративного, податкового, корпоративного, трудового, земельного права. Лише за рідкісним виключенням онлайн консультація юриста/адвоката є неможливою, як-от: необхідність бути присутнім юристу/адвокату під час представництва інтересів Клієнта у органах нотаріату, органах державної влади (органах внутрішніх справ, органах Державної митної служби, Державної міграційної служби, тощо). Хоча разом з тим, варто зауважити, що досить багато органів державної влади на сьогодні здійснюють розгляд скарг дистанційно за допомогою інтернет-засобів (онлайн), якщо мова йде, наприклад, про адміністративний (досудовий) порядок оскарження рішень (актів) органів владних повноважень (органи податкової служби, антимонопольного комітету, тощо), що робить можливим залучення юриста/адвоката онлайн до надання кваліфікованих юридичних послуг майже у всіх випадках.

Отже, питаннями, якими може займатися юрист/адвокат онлайн – переважна більшість. При цьому, це можуть бути як усні, так і письмові юридичні консультації з питань, на які Ви бажаєте отримати відповідь, підготовка різноманітних документів правового характеру (розписок, претензій, договорів, позовних заяв, скарг, тощо), а також представництво Ваших інтересів у судах різної юрисдикції усіх інстанцій. Адже на сьогодні завдяки ряду законодавчих змін, що відбулися, зокрема, і в судовій системі, фізична присутність юриста/адвоката в судовому засіданні не є обов’язковою. При цьому, досить популярним стало використання учасниками судових справ систем відеоконференцзв’язку (EasyCon), що дає можливість юристу/адвокату приймати участь у судовому засіданні за допомогою власних технічних засобів (власного ПК, ноутбука, планшета, тощо), сидячи в офісі чи вдома, не виходячи до приміщення суду. Варто зазначити, що юристи/адвокати досить часто використовують дистанційну форму участі у судових засіданнях, адже це заощаджує не лише час юрист/адвоката, але й економить Ваші кошти, на компенсацію витрат юриста/адвоката на проїзд до місця слухання справи, харчування, проживання, особливо, коли мова йде про слухання судової справи в іншому місті, де не проживає/не працює фахівець, якому Ви довірили ведення Вашої справи.

Звісно, що перш ніж отримати консультацію від юриста/адвоката онлайн, Клієнту важливо переконатися у компетенції та/або досвіді відповідного фахівця. Адже перш ніж озвучити свою проблему, Клієнту важливо запевнитися чи можна довіряти такому фахівцю. Звичайно, для цього існують безліч способів це зробити. По-перше, Ви можете завчасно промоніторити офіційний сайт юридичної компанії, адвокатського бюро/об’єднання, центру надання правової допомоги, адвоката, до яких Ви плануєте звернутися за юридичною консультацією, ознайомитися з відгуками. По-друге, знаючи прізвище юриста/адвоката або номер його телефону, який буде надавати Вам відповідну послугу, Ви можете самостійно перевірити інформацію про нього в Єдиному реєстрі адвокатів України (ЄРАУ) за посиланням: https://erau.unba.org.ua/. По-третє, у випадку відсутності інформації про юриста/адвоката в ЄРАУ, Ви завжди можете запросити документи, що підтверджують кваліфікацію відповідного юриста/адвоката.

Важливо розуміти, що спосіб отримання консультації, який Ви обираєте (онлайн чи віч-на-віч), жодним чином не впливає на якість та повноту отриманої консультації. 

Всі документи та/або інформацію, що необхідні юристу/адвокату для надання консультації, Ви можете надсилати у будь-який зручний для Вас спосіб (на e-mail), шляхом завантаження на хмарне сховище, на будь-який зручний для Вас месенджер (Telegram, Viber, WhatsApp, тощо). При цьому, у випадку, якщо Ви отримуєте правову допомогу від адвоката, право на конфіденційність переданої Вами інформації гарантоване Вам Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Правилами адвокатської етики, а також договором про надання правової допомоги, який має бути укладений між Клієнтом та адвокатом/адвокатським бюро/об’єднанням та є першочерговим документом, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги Клієнту. Якщо ж Ви отримуєте консультацію безпосередньо від юридичної компанії, остання гарантує збереження конфіденційності переданої вами інформації, підписавши з Вами договір про нерозголошення конфіденційної інформації (NDA).

Якщо Ви обираєте дистанційний спосіб отримання правової допомоги (онлайн), всі питання формалізації своїх взаємовідносин Ви зможете також вирішити онлайн: як укладення договору про надання юридичних послуг/про надання правової допомоги, так і здійснення оплати за такі послуги. Тим більше, враховуючи те, що ми живемо в час, коли використання електронного цифрового підпису (ЕЦП) в нашому повсякденному житті є невід’ємного його складовою, що відкриває можливості до будь-яких онлайн сервісів в Україні, зокрема, отримання юридичних послуг онлайн. Звісно, якщо Ви не маєте або не використовуєте ЕЦП, Ви завжди маєте можливість власноруч підписати договір про надання юридичних послуг/про надання правової допомоги та переслати його по пошті.

Вартість юридичних послуг онлайн залежить, як правило, від складності питання, з яким Ви звернулися за юридичною допомогою та часу, витраченого юристом/адвокатом на надання відповідної консультації. При цьому порядок обчислення винагороди (погодинна оплата, фіксований розмір), порядок та строки оплати винагороди юриста/адвоката визначаються у відповідному договорі про надання юридичних послуг/про надання правової допомоги адвокатом. До прикладу, мінімальна вартість юридичної консультації юриста/адвоката по місту Києву становить _____ за годину. Разом з тим, питання розміру винагороди та порядку оплати варто обговорювати з юридичною компанією або адвокатом/адвокатським бюро/об’єднанням завчасно, до моменту замовлення юридичної послуги.

Оплата консультації юриста/адвоката може відбуватися як через електронні засоби оплати (інтернет-банкінг), переказ коштів, еквайринг, залежно від налаштувань сайту юридичної компанії або адвоката/адвокатського бюро/об`єдання, тощо. Як правило, консультація, яка не потребує великих затрат часу, оплачується завчасно, до моменту її надання. 

Отже, підсумовуючи вищевикладене, ми з впевненістю можемо сказати, що юридичні консультації онлайн – це сучасне та оптимальне рішення як для надавачів таких послуг, так і їх отримувачів (Клієнтів). Їх ефективність не піддається сумніву, адже це новий рівень розвитку сфери юридичних послуг, які надаються, зокрема, і нашою юридичною компанією «Перша юридична».


Ще Новини:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.