Чого чекати від роботи з юристом?

Оприлюднено

Весь світ побудований на взаємовідносинах людей. Необхідність спілкування з юристом, як із лікарем, відбувається через те, що виникла якась проблема, яку потрібно вирішити, отже вже має в собі негативне підґрунтя. Тому потенційний клієнт звертається до юридичної фірми задля отримання професійної допомоги у вирішенні його питання й інколи не знає, чого ж очікувати від роботи з юристом і як себе поводити. Зазвичай в процесі роботи непорозуміння між клієнтом й адвокатом можуть виникати у таких випадках: сумніви в повноті й якості наданої послуги; в компетентності юриста; в розмірі плати за послугу; в завищених оцінках щодо обов’язкового отримання позитивного для клієнта результату тощо. В цій статті ми розглянемо деякі практичні питання правильної взаємодії з професіоналами як в Києві, так і в усій Україні.

На початковому етапі успішна робота з юристом базується на побудові ефективної комунікації. Потрібно максимально детально описати свій випадок нічого не приховуючи й надати всі наявні документи, докази, покази свідків тощо. Приховування чи спотворення фактів зазвичай стає відомим в подальшому, але може стати причиною невірної стратегії чи виду захисту інтересів. В ситуації, що динамічно розвивається, необхідно якнайшвидше повідомляти про нові обставини свого захисника тому що будь яке зволікання може призвести до негативних наслідків. Юристам, в свою чергу, потрібно максимально доступно пояснювати клієнту перспективи розвитку справи та всі позитивні й негативні моменти кожного з обраних шляхів вирішення проблеми. Якщо справа затяжна то важливо погодити взаємний графік спілкування з людиною щоб тримати його в курсі справ й запобігти занадто частим відволікаючим дзвінкам, які не йдуть на користь справи.

Компетентність та професіоналізм юриста грають ключову роль у рішенні проблеми клієнта. Не всі юристи чи адвокати мають однакову спеціалізацію та багатий практичний досвід, тому потрібно зважено підходити до вибору юридичної фірми з огляду на її ділову репутацію та досвідченість її співробітників – професіоналів. Досвідчений фахівець після ретельного аналізу наданої клієнтом інформації чесно повідомить клієнта про ступінь перспективності справи й ніколи не буде радити витрачати кошти на безперспективну боротьбу без можливості отримання позитивного результату. Цей принцип тісно перекликається з принципами гуманізму, людяності, етики, конфіденційності інформації тощо, які сповідують професіонали своєї справи – адвокати та юристи. Люди ж мають запам’ятати й дотримуватися головного принципу – краще звернутися за юридичною послугою на рік раніше, чим вона знадобиться, ніж на хвилину пізніше (тобто якщо вже вчинив невідворотну дію без поради юриста й виправити її неможливо).

Найбільш часто виникають питання щодо вартості юридичних послуг та відповідності результатів таких послуг очікуванням замовника. Не секрет, що вартість юридичних послуг формується з урахуванням складності справи, кваліфікації спеціаліста, й головне – кількості часу, який необхідно витратити юристу для досягнення бажаного результату. Для уникнення непорозумінь потрібно чітко прописувати в договорі про надання юридичних послуг які саме послуги мають бути надані, яка їх договірна вартість, яка відповідальність за ненадані чи неякісно надані послуги, які дії Сторін у випадку, якщо кількість послуг в процесі їх надання змінюється тощо. Зрозуміло, що у деяких випадках (наприклад складних судових справах чи навіть при розробці та погодженню договору з контрагентом, коли зауважень і пропозицій досить багато й вони постійно змінюються) відразу спрогнозувати кількість витраченого адвокатом часу й, відповідно, вартість послуги складно. Тому сторонам варто ретельніше домовлятися про розцінки на можливі додаткові послуги чи про вартість погодинної оплати юридичних послуг. 

Найбільш часто замовники послуг можуть висловлювати своє невдоволення як щодо вартості, так і щодо якості (повноти) наданих адвокатом послуг в тих випадках, коли розглядається складна судова справа, де у кожної з сторін є свої аргументи й докази. При цьому кожна з сторін спору чомусь вважає, що саме вона має 100% виграти, забуваючи, що правосуддя в Україні здійснюється лише судом, який на своє власне переконання оцінює докази, надані сторонами, й виносить рішення. Зазвичай в таких випадках людина схильна звинуватити адвоката в непрофесіоналізмі, тобто знайти винного в своїх бідах, але зазвичай це не так, хоча й дійсно іноді трапляються випадки непрофесійного чи халатного відношення адвокатів до справи чи надання необґрунтованих гарантій клієнту щодо гарантованого виграшу справи в суді. 

Щоб робота з юристом була приємна, взаємовигідна й результативна, бажано дотримуватися наступних рекомендацій.

Адвокату:

  • слід пам’ятати, що клієнт є головною особою, якій потрібно надати найпрофесійніші послуги й найкращий сервіс;
  • слід ретельно вивчити запит клієнта, надані документи, проаналізувати судову практику з цього питання тощо;
  • слід детально пояснити клієнту особливості справи, позитивні й негативні сторони різних варіантів рішень, можливий подальший розвиток подій, які послуги будуть надані клієнту при вирішенні конкретного питання;
  • слід надати клієнту детальну інформацію про вартість юридичних послуг, мита, додаткових витрат тощо та допомогти проаналізувати доцільність здійснення тих чи інших грошових витрат;
  • слід повідомити про строки надання послуг, можливі перенесення чи відкладення судових розглядів тощо;
  • слід зазначити всі можливі ризики в процесі надання послуг й допомогти підготуватися до участі в розглядах судових справ. 

Клієнту:

  • потрібно детально описати своє питання, надати адвокату всі необхідні документи й інші докази та чітко сформулювати бажані наслідки;
  • потрібно дотримуватися всіх умов, погоджених з адвокатом, негайно інформувати адвоката про будь які нові обставини чи зміни, що сталися;
  • потрібно своєчасно проводити оплату вартості юридичних послуг;
  • потрібно з розумінням й повагою ставитися до робочого часу адвоката й турбувати його не за графіком лише в термінових випадках.

Отже, щоб у вас не виникало неприємних ситуацій у спілкуванні з юристами дотримуйтеся вищезазначених рекомендацій й ретельно обирайте собі кваліфікованих фахівців з права.


Ще Новини:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.