Розірвання шлюбу онлайн. Як подати на розлучення онлайн в Україні?

Оприлюднено

розлучення онлайн

В умовах воєнного стану варто констатувати той факт, що в Україні, на жаль, зросла кількість розлучень, які відбуваються саме через роз’єднання подружніх пар, сімей, зумовлених переїздом жінок та дітей за межі України. В таких випадках постає питання, чи можна розлучитися, якщо подружжя чи один з подружжя перебуває за кордоном? Чи можна це зробити в Україні, в тому числі, не з’являючись до суду, онлайн? Отже, спробуємо розібратися.

Варто сказати, що в умовах воєнного стану, за умов, коли обидва з подружжя або один з них перебуває за межами України, найбільш популярним є дистанційне розлучення (онлайн), що дає можливість бажаючим розірвати шлюб не приїздити в Україну, не відвідувати судові засідання і рішення суду про розірвання шлюбу отримати поштою.

Загальний порядок розірвання шлюбу в Україні

Якщо в загальному описувати шляхи (способи) припинення (розірвання) шлюбу в Україні, то таких варіанти є два:

  1. Позасудовий порядок припинення (розірвання) шлюбу, коли розірвання шлюбу відбувається у відділі державної реєстрації актів цивільного стану управлінь державної реєстрації міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України (далі – ДРАЦС) і виключно у випадках, якщо у вас немає дітей або вони є повнолітніми. В такому випадку, подружжю особисто потрібно заповнити та подати спільну заяву про розірвання шлюбу. У випадку, якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу ДРАЦС, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя. Однак, таку заяву, на жаль, подати онлайн – не можна.
  2. Судовий порядок припинення (розірвання) шлюбу в Україні, коли розірвання шлюбу може відбуватися за спільною заявою подружжя або за заявою одного з подружжя шляхом подання такої зави до суду, при цьому наявність чи відсутність дітей, їх вік, у такому випадку – немає значення, крім того таку заяву можна подати онлайн, фізично не перебуваючи в Україні. А тому такий варіант розірвання шлюбу, особливо під час війни, став найбільш актуальним і популярним.

Особливості розірвання шлюбу онлайн

У випадку обрання судового порядку розірвання шлюбу, заяву про розірвання шлюбу можна подати одному з подружжя через підсистему/модуль ЄСІТС «Електронний суд». Для цього достатньо зареєструватися в «Електронному суді». Реєстрація в електронному кабінеті «Електронний суд» фізичної особи досить проста та потребує лише наявності ключа з кваліфікованим електронним підписом (КЕП), який може бути виданий одним із акредитованих центрів Кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг (зокрема, АТ «Приватбанк», АТ «Правекс Банк», тощо).

Однак, простіше звернутися до адвоката, який, після підписання з вами договору про надання правової допомоги (зокрема, за допомогою, електронного цифрового підпису), фахово, швидко та якісно, без вашої участі та вашої присутності, зможе підготувати позовну заяву, зібрати всі необхідні документи, сплатити судовий збір, подати всі документи до суду та отримати рішення суду про розірвання шлюбу і всі ці дії ваш адвокат може здійснити самостійно онлайн через підсистему/модуль ЄСІТС «Електронний суд».

Необхідні документи для подання заяви про розлучення

Для розірвання шлюбу онлайн від Вас, як ініціатора розірвання шлюбу, вимагається мінімум документів, а саме: копія свідоцтва про шлюб, копія Вашого паспорту та РНОКПП, копія свідоцтва про народження дитини/дітей (у випадку наявності неповнолітніх дітей). Також можуть надаватися копії документів іншого з подружжя (у разі їх наявності).

Для більш детальної консультації та особливостей розлучення онлайн Ви можете звернутися до фахівців Юридичної компанії «Перша юридична», заповнивши форму заявки на нашому сайті, зв’язавшись через пошту або месенджери або просто зателефонувавши нам за телефоном: +38 (044) 35-35-164, +38 (067) 306-89-89, +38 (063) 45-85-448, +38 (099) 367-89-89.


Ще Новини: