Як замовити довідку про несудимість в Україні.  Отримання довідки про несудимість онлайн.

Оприлюднено

Довідка про несудимість онлайн

Довідка про несудимість або Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявність судимості» – офіційний документ, в паперовому або електронному вигляді, який видається компетентними органами і підтверджує відсутність або наявність судимості у фізичних осіб. Питанням видачі та оформлення довідки про несудимості в Україні регулюється Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 207 від 30 березня 2022 року.

Довідка про несудимість на даний час є дуже важливим документом для багатьох аспектів громадського, професійного та особистого життя будь-якої особи. Основним ключовими аспектами, які пов’язані з отриманням довідки про несудимість є:

  • Підтвердження статусу особи: дана довідка підтверджує, що особа не має судимості або надає інформацію про наявність судимостей, їх характер і статус (погашена, діюча судимість);
  • Працевлаштування: В більшості випадків при прийому на роботу, в сфері, де працівники мають доступ до конфіденційної інформації, фінансів, або працюють з вразливими категоріями населення;
  • Візові та імміграційні процедури: Дана довідка необхідна для подання візу, імміграцію або отримання громадянства як в Україні так і в інших країнах;
  • Ліцензування та Сертифікація: Для деяких ліцензій та дозволів подача довідки про несудимість для працівників є необхідністю (наприклад отримання ліцензії на охоронну діяльність).

Порядок отримання довідки про несудимість

На даний момент Довідку про несудимість або Витяг з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявність судимості» можна отримати як в електронному так і паперовому вигляді.

Відомості з ІАС надаються Заявнику у формі Витягу з дотриманням вимог законодавства про звернення громадян та захист персональних даних на підставі запиту на отримання Витягу про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України.

Подання запиту на отримання довідки про несудимість онлайн в електронному вигляді:

Подати запит в електронній формі та отримати довідку у формі витягу можна через сайт МВС, увійшовши до Особистого кабінету за допомогою кваліфікованого електронного підпису або через портал «ДІЯ». Даний витяг формується автоматично та одразу.

Подання запиту в паперовому вигляді (даний варіант підходить, якщо фізична особа подає на ліцензії, тендерна документація, подальша легалізація довідки):

Запит на отримання Довідки (Витягу) у паперовій формі подається особисто Заявником або уповноваженою ним у встановленому порядку особою, яка діє на підставі довіреності або ордеру, до служби ЄІС МВС, територіального сервісного центру або відокремленого пункту реєстрації кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг акредитованого центру сертифікації ключів МВС, працівники якого за рішенням керівника юридичної особи, яка забезпечує функціонування такого ВПР АЦСК МВС, є користувачами робочого місця віддаленого доступу до ІАС, незалежно від адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) Заявника.

Не забудьте поставити апостиль на довідку про несудимість

Для легалізації такої довідки, щоб вона мала силу за межами території України, необхідно поставити на таку довідку апостиль.

Отримання довідки про несудимість у паперовій формі онлайн

Якщо вам потрібно отримати довідку про несудимість та проставити на ній апостиль, але ви не можете особисто звернутися в МВС, ви можете звернутися до спеціалістів Компанії «Перша Юридична».

Для отримання довідки про несудимість онлайн необхідно подати:

  • Заповнену заяву-звернення;
  • Копію паспорта Заявника або особи, щодо якої буде отримуватися даний Витяг;
  • РНОКПП Заявника або особи, щодо якої буде отримуватися даний Витяг;
  • Довіреність або ордер (для подачі запиту уповноваженою особою).

Всі документи готуються нашими спеціалістами!

Спеціалісти компанії допоможуть Вам отримати даний документ з подальшою легалізацією його (апостиль та консульська легалізація), щоб ця Довідка мала юридичну силу в будь-якій країні світу.


Ще Новини: