Відновлення штрафних санкцій для іноземців, які порушили правила перебування на території України

Оприлюднено

ВОССТАНОВЛЕНИЕ ШТРАФНЫХ САНКЦИЙ ДЛЯ ИНОСТРАНЦЕВ, НАРУШИВШИХ ПРАВИЛА ПРЕБЫВАНИЯ НА ТЕРРИТОРИИ УКРАИНЫ

07 серпня 2021 року вступили в силу зміни КМУ до Постанови № 259 від 18 березня 2020 року «Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції на період установлення на всій території України карантину». Згідно даних змін КМУ виключив пункт, який передбачав звільнення від адміністративної відповідальності за ст. 203 КУпАП іноземців та осіб без громадянства та дозволяв покинути територію України протягом 30 днів з дня відміни карантину без накладання такого штрафу.

Після набрання чинності зміни до Постанови КМУ № 259, а саме з 07 серпня 2021 рок, звільнення від адміністративної відповідальності та накладення штрафу стосується тільки виключно тих іноземців та осіб без громадянства, які не мали змоги виїхати за межі території України або в установленому порядку не могли звернутися до територіальних органів/підрозділів Державної міграційної служби України із заявою про продовження строків перебування на території України з обставин, спричинених установленими обмеженнями в умовах карантину.

Також звертаємо увагу, що з моменту встановлення карантину та обмежень на всій території України перебіг тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства не припинявся і становить:

  • для громадян держав з візовим порядком в’їзду – протягом наданого візою дозволеного строку перебування;
  • для громадян держав з безвізовим порядком в’їзду – не більше ніж 90 днів протягом 180 днів;
  • для громадян Республіки Білорусь – не більше ніж 180 днів протягом 365 днів.

Хочемо нагадати, що санкція ст. 203 КУпАП визначає застосування штрафу, у разі порушення строків тимчасового перебування на території України, у розмірі від 1700 грн. до 5100 грн.

Автор: Александр Машталяр

Провідний юрисконсульт First Legal, Київ


Ще Новини: