Відпустки під час карантину. Що потрібно знати!

Оприлюднено

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, і з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 року з 12 березня по 03 квітня 2020 року по всій території України встановлено карантин та заборонено роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, а також заборонено регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньо обласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями). Також було зупинена роботу комунального транспорту в низці великих міст по всіх Україні. 

25 березня 2020 року Кабінет Міністрів Україні запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин на 30 днів, до 24 квітня 2020 року.

Такі обмеження спричинили низку проблем для роботодавців, щодо організації життєдіяльності бізнесу в умовах обмеження транспортного сполучення, збереження здоров’я працівників, а для багатьох ця ситуація поставила бізнес на межу виживання.

Отримати консультацію щодо кадрового супроводу бізнесу в Україні на час карантину за посиланням

Перелік деяких можливостей, для оптимізації затратної частини на підприємстві є:

  • надання працівникам щорічних основних та додаткових відпусток, інших оплачуваних відпусток, передбачених законодавством;
  • надання відпусток без збереження заробітної плати за заявою працівників.

Надання працівникам щорічних основних та додаткових відпусток, інших оплачуваних відпусток.

Чинне законодавство не забороняє надання працівнику щорічної відпустки за угодою сторін під час карантину частково або на весь період карантину. Також щорічна відпустка може бути перенесена на інший період, виключно за згодою сторін, та у разі, якщо це перенесення ніяк не вплине на виробничий процес.

Надання відпусток без збереження заробітної плати за заявою працівників.

Відповідно до чинного законодавства України, за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін не більше 15 календарних днів. Проте, на період карантину, термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не включається у загальний термін. Дана відпустка надається виключно на підставі заяви працівника, і якщо працівник відмовляється написати дану заяву, роботодавець не має права примушувати його до цього.

У разі, того якщо період карантину продовжать, іще на певний період, то дана відпустка може бути продовжена і надаватися стільки разів, скільки буде провадитись даний режим карантину.

Проте, слід звернути увагу, що відправити всіх працівників, у відпустку за власним бажанням роботодавець не може, оскільки це є порушенням трудового законодавства України.

Автор: Александр Машталяр

Провідний юрисконсульт First Legal, Київ


Ще Новини: