Заборона на здійснення певних видів господарської діяльності у період карантину: кого стосується?

Оприлюднено

З часу запровадження карантину уряд вже двічі вносив зміни Постанови № 211 від 11.03.2020 р. Найбільш болючою для малого та середнього бізнесу в України стала заборона роботи суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення. Звісно з цього переліку є ряд виключень, серед яких варто відзначити:

  • торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;
  • провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів
  • тощо.

Юридичне супроводження бізнесу в Україні

З повним та актуальним переліком заборонених на період карантину видів господарських діяльності та виключеннями з нього ви завжди можете ознайомитися на офіційному сайті Законодавство України за наступним посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/211-2020-%D0%BF

Верховна Рада України також активно голосувала за закони з протидії поширенню новому типу короновірусу. Так з 17.03.2020 р. у Кодексі України про адміністративні правопорушення з’явилася нова стаття – 44-3. Порушення правил щодо карантину людей. Вона передбачає відповідальність як за порушень норм законодавства про захист населення від інфекційних хвороб так і за порушення рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. Щодо розмірів штрафів за порушення передбачено наступне: для фізичних осіб – від 17 000 грн. до 34 000 грн., для посадових осіб – від 34 000 грн. до 170 000 грн. 

Повноваження з фіксації порушення правил щодо карантину людей покладено на працівників Національної поліції України. Нагадуємо про те, що вони не мають права накладати штрафи, адже питання про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення правил карантину віднесено до компетенції судів. 

У разі наявності достатніх підстав вважати, що особа вчинила адміністративне правопорушення, працівники поліції складають протокол про адміністративне правопорушення, проводять фото-, відеофіксацію, опитують свідків тощо. Якщо до вашого закладу завітали правоохоронці завжди вимагайте від них реалізації вашого права на правничу допомогу. Також у протоколі про адміністративне правопорушення є розділ в якому ви маєте право викласти свої заперечення/зауваження до нього. Не варто нехтувати такою можливістю, заперечення необхідно викладати максимально повно та об’єктивно. Адже все це у подальшому буде доказами під час розгляду справи у суді!

За більш детальними консультаціями звертайтеся до професіоналів! Юристи ТОВ “Перша юридична” консультують в режимі он-лайн, в тому числі з таких питань:

  1. Чи підпадає мій вид господарської діяльності під заборону провадження на період карантину?
  2. Як організувати свій бізнес таким чином, щоб не бути притягнутим до адміністративної діяльності за порушення правил карантину?
  3. Які нові види економічної діяльності варто внести до державного реєстру, щоб мінімізувати ризики?
  4. Як підготуватися до розгляду справи про адміністративне правопорушення в суді?

Окрім цього, адвокати ТОВ “Перша юридична” завжди готові захистити ваші інтереси в суді під час розгляду справи про адміністративне правопорушення! 

Автор: Тарас Овсийчук

Юрисконсульт


Ще Новини: