Як діяти іноземцям під час карантину в Україні?

Оприлюднено

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» від 17 березня 2020 року №530 Державна міграційна служба України на період оголошеного карантину здійснює обслуговування іноземців та осіб без громадянства за окремо встановленим графіком роботи та лише у виключних випадках і у визначених підрозділах. 

Для іноземців та осіб без громадянства такими виключними випадками є: отримання посвідок на тимчасове і постійне проживання, у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг. 

Також, на період карантину, у випадку закінчення дії посвідки на тимчасове проживання іноземець чи особа без громадянства може подати документи для її продовження за 15 робочих днів до моменту закінчення дії посвідки в останній день подачі документів для її продовження, у звичайному режимі та відповідному територіальному підрозділі Міграційної служби. 

Законом №530  встановлено, що до іноземців та осіб без громадянства, які не виїхали за межі України чи своєчасно не звернулись до органів Державної Міграційної служби України із заявою про продовження строку перебування на території України або про обмін посвідки на тимчасове чи постійне проживання у зв’язку із введенням карантину, не застосовується адміністративна відповідальність (штрафи) за порушення законодавства про правовий  статус іноземців та осіб без громадянства, якщо такі порушення настали у період або в наслідок встановлення карантину.       

Слід відзначити, що іноземцям та особам без громадянства надано право у 30 – денний строк від дня відміни карантину звернутися до Державної Міграційної служби з метою урегулювання питання законного статусу перебування на території України.

У всіх інших випадках Державна Міграційна служба на період карантину не здійснює обслуговування іноземців та осіб без громадянства, не приймає документи та відповідно не здійснює видачу готових документів.    

Слід відзначити, що іноземцям та особам без громадянства надано право у 30 – денний строк від дня відміни карантину звернутися до Державної Міграційної служби з метою урегулювання питання законного статусу перебування на території України.

У всіх інших випадках Державна Міграційна служба на період карантину не здійснює обслуговування іноземців та осіб без громадянства, не приймає документи та відповідно не здійснює видачу готових документів.   


Ще Новини: