28.04.2020 року набрав чинності Закон України № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12 2019 року згідно якого, кожна юридична особа, в якій учасником є інша юридична особа, зобов’язана підтверджувати щорічно відомості в ЄДР про кінцевого бенефіціарного власника, а саме:

  1. ПІБ;
  2. Дата народження;
  3. Громадянство;
  4. Серія та номер паспортного документа;
  5. Місце проживання;
  6. ІПН.

Якщо управління підприємства відбувається через іншу юридичну особу, то потрібна додаткова інформація про повне найменування та ідентифікаційний код юридичної особи, через яку здійснюється управління, а також характер та міра бенефіціарного володіння. Слід зазначити, якщо у юрособи немає кінцевого бенефіціара , законодавець вимагає вказати обґрунтовану причину його відсутності.

Відтак, підприємству необхідно не лише володіти інформацією про кінцевого бенефіціарного власника, а й повідомляти протягом 30 днів про всі зміни, які в ній відбулися.

Згідно законодавства підтвердження відбувається щорічно протягом 14 календарних днів з моменту реєстрації юридичної особи.

Для внесення в ЄДР відомостей про кінцевого власника бенефіціара, фахівцям нашої компанії потрібні наступні документи:

  • заява про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника;
  • структура власності;
  • витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її мізцезнаходження – у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;
  • нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи, для фізичної особи-нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, – для фізичної особи-резидента.

Підприємства зареєстровані до 28.04.2020 року зобов’язані оновити інформацію про кінцевого бенефіціарного власника протягом трьох місяців з дня набрання чинності Наказу Держфінмоніторингу про затвердження форми та змісту власності. За порушення   такої вимоги – штраф від 17000 до 51000 грн. В кращому випадку, в гіршому – кримінальна відповідальність. Уявіть який буде ажіотаж, якщо підприємці залишать це питання на останок. Тому, варто задуматись чи є сенс ігнорувати жорстокі вимоги та відповідальності за такі правопорушення? 

Вартість даної послуги становить – від 1 000 грн.

Термін виконання – 2 р. д.

Якщо у Вас виникають питання Ви можете зв’язатися з нами по телефону або ж заповнити електронну форму і ми передзвонимо Вам найближчим часом!