Ваша ідея відкрити будівельну компанію? Якщо так, потрібно отримати будівельну ліцензію, після чого Вам буде не складно стати частиною будівельної галузі. Ми візьмемо на себе роботу по отриманню дозвільної документації, а Ви зможете розвивати свою сильну сторону та будувати Вашу справу.

Центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду – є Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ України).

Будівельна ліцензія – це запис в Єдиному реєстрі, який дає право на будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, за переліком видів робіт, що визначається Кабінетом Міністрів України, – з урахуванням особливостей, визначених Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності”.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2016 р. № 256 затверджено переліки видів діяльності, які підлягають ліцензуванню.

Законом об’єкти поділені за такими класами наслідків (відповідальності):

  • незначні наслідки – СС1;
  • середні наслідки – СС2;
  • значні наслідки – СС3.

Для отримання дозволу на виконання будівельних робіт необхідно подати достатньо великий перелік документів:

  • Оригінал заяви про отримання дозволу з підписом та печаткою (в разі наявності);
  • Завірена копія документа, що посвідчує право власності чи право користування земельною ділянкою, або копія договору суперфіцію;
  • Копія розпорядчого документа щодо комплексної реконструкції кварталів/мікрорайонів застарілого житлового фонду у разі здійснення комплексної реконструкції кварталів/мікрорайонів застарілого житлового фонду (детально – Коментар або інф.картка послуги)
  • Проектна документація на будівництво, погоджена та затверджена в установленому порядку
  • Копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або згода його власника, засвідчена у встановленому законом порядку, на проведення буд. робіт у разі реконструкції, реставрації, капремонту, технічного переоснащення діючих підприємств
  • Копії документів про призначення осіб, відповідальних за виконання будівельних робіт, осіб, які здійснюють авторський і технічний нагляд
  • Інформація про ліцензію, яка дає право на виконання будівельних робіт, та кваліфікаційні сертифікати

Вартість та строки отримання ліцензії – в залежності від виду робіт.

Розпочати будівельний бізнес можливо, але вести його правильно та в рамках законодавства для не профільних спеціалістів неможливо. Після створення бізнесу підприємець зобов’язаний сплачувати податки, звітувати державним органам, тобто кожен крок має бути виваженим. Також варто пам’ятати про витрати, пов’язані з бухгалтерським обліком: Ви можете організувати бухгалтерський облік самостійно або ж передати його на обслуговування нашій компанії.Якщо ви хочете отримати професійну допомогу по отриманню будівельної ліцензії звертайтеся в юридичну компанію Перша Юридична. Юристи нашої компанії нададуть якісну допомогу і знайдуть вихід з будь-якої ситуації.