Задля того, щоб відкрити представництво в Україні, потрібно розуміти подальшу мету діяльності такого представництва в Україні. Адже залежно від мети, яку переслідує іноземна компанія (нерезидент), відкриваючи таке представництво в Україні, представництво такої іноземної компаній може бути за своїм статусом «постійним представництвом» або «представництвом».

            Для  того, щоб нерезидент (іноземна компанія) повністю або частково могла здійснювати господарську діяльність в Україні через своє представництво в Україні йому потрібно набути статусу «постійного представництва», яке зможе повністю або частково здійснювати господарську діяльність, аналогічну до тієї, яку здійснює нерезидент за межами України (наприклад, надавати медичні послуги, логістичні послуги, послуги в сфері будівництва, тощо).

            Разом з тим, у разі, якщо представництво нерезидента має на меті здійснювати лише представницькі функції у вигляді допоміжної чи підготовчої діяльності для такого нерезидента в Україні (як-то: участь у виставках, семінарах, конференціях та їхня організація для нерезидента, реклама товарів/продукції нерезидента, доставка товарів нерезидента, зберігання товарів для нерезидента, збір інформації, дослідження ринку (маркетинг) виключно для нерезидента), то для цього достатньо мати статус простого «представництва» (тобто представництва, яке не здійснює комерційну діяльність в Україні).

    Потрібно розуміти, що процедура реєстрації представництва іноземного суб’єкта господарювання є відмінною від реєстрації звичайної компанії і має свої особливості. Адже реєстрація представництва іноземної компанії здійснюється Міністерством економіки України з видачею відповідного свідоцтва про реєстрацію, ця процедура займає не менше 20 робочих днів з дня подання документів на реєстрацію і коштує один прожитковий мінімум для працездатних осіб. Крім цього, представництво повинно стати на облік в податковому органі як платник податку на прибуток за місцезнаходженням такого представництва у разі, якщо останнє здійснює або має намір здійснювати господарську (комерційну) діяльність (здійснювати торгівлю товарами, роботами, послугами). З метою отримання більш детальної консультації щодо відкриття (реєстрації) постійного представництва іноземної компанії (нерезидента) в Україні, звертайтеся до фахівці Юридичної компанії «Перша Юридична»! Ми з радістю допоможемо Вам втілити Ваші плани в реальність!