Спори щодо права власності на землю

Юридична компанія «Перша Юридична» здійснює успішне судове представництво інтересів фізичних осіб у земельних спорах з 2008 року.

Одним з напрямків практики вирішення земельних спорів Юридичної компанії «Перша Юридична» є представництво інтересів фізичних осіб у спорах щодо права власності на землю. Зазначена категорія справ є надзвичайно актуальною на сьогодні. В епоху цифровізації, переведення реєстру речових прав на нерухоме майно до електронного формату та збільшення кількості суб’єктів державної реєстрації прав, які мають доступ до вказаного реєстру, кількість неправомірних реєстраційних дій з титулом права власності, особливо на земельні ділянки, набирає обертів. Зазначені реєстраційні дії також можуть проводитися без умислу державного реєстратора, – за підробленими правовстановлюючими документами, довіреностями, документами, що посвідчують особу тощо. Особи, які стали потерпілими від рейдерства, дізнаються про порушення своїх прав, або під час вчинення нотаріальної дії від нотаріуса, або коли «нові власники» захоплюють земельні ділянку, шляхом початку здійснення господарської діяльності. Дійсно, сучасний Реєстр речових прав містить ряд запобіжників з метою уникнення маніпуляцій з земельними ділянками, однак вони не завжди є ефективними та виконують покладену на них функцію. Це ж стосується процедури захисту інтересів власника шляхом звернення до Офісу протидії рейдерства. Таким чином, єдиним виходом для реальних власників земельних ділянок з метою відновлення порушених прав є звернення до суду з позовною заявою про визнання права власності.

Послуга Юридичної компанії «Перша Юридична» з представництва інтересів фізичних осіб у спорах щодо права власності на земельні ділянкивключає:

  • юридичний аналіз документів наданих клієнтом;
  • підготовка правової позиції та її узгодження з клієнтом;
  • збирання доказів (у тому числі за допомогою подачі адвокатських запитів, шляхом доступу до Реєстру речових прав тощо);
  • підготовка та подача позовної заяви до суду, допомога зі сплатою судового збору;
  • представництво інтересів клієнта під час судових засідань, в тому числі підготовка та подача заяв з процесуальних питань;
  • консультування на етапі виконання судового рішення.

За домовленістю Юридична компанія «Перша Юридична» може здійснити представництво інтересів клієнта під час апеляційного та касаційного провадження, а також під час процедури виконання судового рішення.

Представництво інтересів фізичних осіб у спорах  щодо права власності на землю є одним з ключових напрямків діяльності нашої компанії. Юридична компанія «Перша Юридична» – головна запорука успішного повернення клієнту титулу права власності на земельну ділянку.