Розірвання, внесення змін та доповнень до договорів

  З 2008 року Юридична Компанія «Перша Юридична» успішно працює захищаючи інтереси своїх клієнтів. Фахівці нашої Компанії мають значний досвід вирішення спорів в досудовому й судовому порядку.

      В наш час ринкова ситуація змінюється доволі швидко, що напряму впливає на можливість належного виконання однією зі сторін договору умов уже укладених угод (особливо довгострокових). Тому часто виникає необхідність внесення змін до договору з метою приведення його умов до нових реалій, що склалися, або, навіть, необхідність дострокового розірвати договір. Зазвичай, при виникненні таких ситуацій, кожна з сторін договору хоче отримати переваги на свою користь, ставлячи іншу сторону в заздалегідь невигідне становище. Якщо сторонам не вдається домовитися про взаємоприйнятні умови – виникає спір який має бути вирішеним в судовому порядку.

      Підставою для зміни чи розірвання договору може бути взаємна домовленість сторін або одностороннє волевиявлення, якщо воно передбачене в укладеному договорі, а також норми прямої дії чітко прописані у відповідних законах, які регулюють правовідносини певного виду. Окрім того, договір може бути достроково розірваний чи змінений за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Слід зазначити, що далеко не кожне порушення умов договору може вважатися істотним. Тому потрібно чітко визначити наступне:

  •  які саме умови є істотними для відповідного виду договору за законом і які додаткові умови сторони визначили як істотні в тексті договору;
  • чи порушила винна сторона свої зобов’язання й які саме зобов’язання були порушені;
  • чи є причинно-наслідковий зв’язок між порушеною нормою і завданою шкодою й чим він підтверджується тощо.

Послуга Юридичної компанії «Перша Юридична» з представництва інтересів суб’єктів господарювання у спорах, що виникають зі зміни чи розірвання договорів включає:

  • юридичний аналіз всіх необхідних документів, наданих клієнтом;
  • підготовка правової позиції та її узгодження з клієнтом;
  • збирання доказів (у тому числі за допомогою подачі адвокатських запитів);
  • підготовка та подача позовної заяви до суду, допомога зі сплатою судового збору;
  • супровід під час процедури виконання судового рішення.

За домовленістю з клієнтом Юридична компанія «Перша Юридична» може здійснити представництво інтересів клієнта під час судових засідань апеляційного та касаційного провадження.

Рекомендуємо завчасно звертатися за професійною правовою допомогою до Юридична компанія «Перша Юридична» ще до укладення договору задля своєчасного усунення можливих порушень чи ризиків і щоб мати максимальне підґрунтя, передбачене в договорі, для можливого захисту своїх інтересів в суді. Наша дружня команда професійних юристів Юридичної компанії «Перша Юридична» залюбки допоможе вам розібратися у всіх тонкощах цих непростих питань.