Угоди по земельних ділянках

Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Зазначена охорона забезпечується як багатьма публічними реєстрами, до яких необхідно вчасно вносити відомості про земельні ділянки, так і особливою процедурою укладення договорів про перехід права власності. Перед укладенням договору купівлі-продажу земельної ділянки спеціалісти завжди радять здійснити ряд юридичних перевірок як об’єкта так і її власника, що в подальшому дасть змогу укласти вдалу угоду, що задовільнить інтереси усіх сторін договору. 

Послуга супроводу продавця під час продажу земельної ділянки включає в себе:

 1. Перевірка особи продавця на предмет наявності заборон на вчинення правочинів з нерухомим майна, відкритих виконавчих проваджень, судових справ.
 2. Перевірка правовстановлюючих документів на земельну ділянку, наявності щодо предмета угоди обтяжень/обмежень, речових прав третіх осіб, судових справ. 
 3. Консультування з приводу оподаткування угоди.
 4. Замовлення витягу з Державного земельного кадастру на земельну ділянку;
 5. Консультації щодо отримання документів, які необхідні для продажу земельної ділянки (виготовлення експертної оцінки тощо).
 6. Аналіз та коригування тексту договору купівлі-продажу з урахуванням інтересів продавця.

Вказана послуга є базовою та  може бути розширеною залежно від складності.

Послуга супроводу покупця під час купівлі земельної ділянки включає в себе:

 1. Перевірка особи продавця на предмет наявності заборон на вчинення правочинів з нерухомим майном, відкритих виконавчих проваджень, судових справ.
 2. Перевірка правовстановлюючих документів на земельну ділянку, наявності щодо предмета угоди обтяжень/обмежень, речових прав третіх осіб, судових справ. 
 3. Перевірка особи покупця у Державному реєстрі боржників.
 4. Замовлення витягу з Державного земельного кадастру на земельну ділянку 
 5. Консультування щодо режиму права власності, яке виникне у результаті купівлі земельної ділянки. 
 6. Консультування щодо оподаткування угоди.
 7. Аналіз та коригування тексту договору купівлі-продажу з урахуванням інтересів покупця.

Вказана послуга є базовою та  може бути розширеною залежно від складності.

*Оплата вартості експертної оцінки та послуг нотаріуса здійснюється окремо. 

Послуга комплексної перевірки земельної ділянки перед купівлею

Моменту державної реєстрації земельної ділянки як об’єкта нерухомого майна передує значна кількість юридичних та інших процедур: розробка проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, його погодження компетентними органами, затвердження, внесення відомостей про земельну ділянку до державних реєстрів тощо. При цьому досить часто відбувається поділ чи об’єднання земельних ділянок, зміна цільового призначення та інші дії, процедура яких має здійснюватися згідно діючого законодавства. Наслідки порушення встановленої процедури можуть бути різними, в тому числі визнання наступних договорів купівлі-продажу земельної ділянки недійсними. 

В тому разі, якщо покупець планує займатися господарською діяльністю на земельній ділянці, перед її купівлею необхідно детально вивчити містобудівну документацію населеного пункту, в якому вона знаходиться. Це слід зробити з метою з’ясування в якій планувальній зоні знаходиться земельна ділянка, яка максимальна допустима поверховість будівель в цьому районі, які види господарської діяльності не заборонено провадити. 

До складу послуги комплексної перевірки земельної ділянки входить базова послуга супроводу покупця під час купівлі земельної ділянки

Фахівці юридичної компанії Перша юридична рекомендують скористатися послугою з комплексної перевірки земельної ділянки, адже максимальна кількість вхідної інформації про об’єкт нерухомості є запорукою його об’єктивного аналізу та прийняття правильного рішення щодо набуття у власність.