Угоди з комерційною нерухомістю

Комерційна або нежитлова нерухомість є особливим видом нерухомого майна, оскільки метою її  використання є отримання доходу власником як напряму (коли господарська діяльність здійснюється самостійно), так і шляхом передачі в оренду, лізинг тощо. До комерційної нерухомості відносяться приміщення громадського харчування, торгові центри, виробничі приміщення, офіси, склади, гаражі, та багато іншого. Таке різноманіття її видів та особливі режими використання змушують особливо відповідально підходити сторонам договору купівлі-продажу до підготовки його укладення. 

Послуга супроводу продавця під час продажу комерційної нерухомості включає в себе:

 1. Перевірка особи продавця на предмет наявності заборон на вчинення правочинів з нерухомим майна, відкритих виконавчих проваджень, судових справ.
 2. Перевірка правовстановлюючих документів на нерухомість, наявності щодо предмета угоди обтяжень/обмежень, речових прав третіх осіб, судових справ. 
 3. Консультування з приводу оподаткування угоди, пошук альтернативних способів відчуження в разі необхідності.
 4. Консультації щодо отримання документів, які необхідні для продажу нерухомості (виготовлення експертної оцінки, технічного паспорту).
 5. Аналіз та коригування тексту договору купівлі-продажу з урахуванням інтересів продавця.

Вказана послуга є базовою та  може бути розширеною залежно від складності.

Послуга супроводу покупця під час купівлі комерційної нерухомості включає в себе:

 1. Перевірка особи продавця на предмет наявності заборон на вчинення правочинів з нерухомим майном, відкритих виконавчих проваджень, судових справ.
 2. Перевірка правовстановлюючих документів на нерухоме майно, наявності щодо предмета угоди обтяжень/обмежень, речових прав третіх осіб, судових справ. 
 3. Перевірка особи покупця у Державному реєстрі боржників.
 4. Консультування щодо можливих правомірних способів використання вказаного нерухомого майна.
 5. Консультування щодо режиму права власності, яке виникне у результаті купівлі нерухомого майна. 
 6. Консультування щодо оподаткування угоди.
 7. Аналіз та коригування тексту договору купівлі-продажу з урахуванням інтересів покупця.

Вказана послуга є базовою та  може бути розширеною залежно від складності.

*Оплата вартості виготовлення технічного паспорту, експертної оцінки та послуг нотаріуса здійснюється окремо. 

З метою оптимізації податкового навантаження та зменшення витрат на юридичне оформлення, угоди з відчуження комерційної нерухомості часто здійснюються шляхом купівлі-продажу корпоративних прав. Такий механізм має як суттєві переваги так і певні недоліки. Фахівці юридичної компанії Перша Юридична зможуть проконсультувати про плюси та мінуси процедури переоформлення нерухомості як шляхом укладення договору купівлі-продажу нерухомого майна так і способом відчуження корпоративних прав.