Складання і юридичний аналіз договорів купівлі-продажу

Чи не найбільшу частину угод, які доводиться укладати в житті кожного з нас, становлять саме договори купівлі-продажу. В буденному житті кожна людина щоденно вчиняє угоди купівлі-продажу навіть не задумуючись про це, оскільки більша їх частина вчиняється в усній формі або шляхом вчинення відповідних дій, що виражають волю на укладення певної угоди.

Юридична компанія «Перша юридична» має більш ніж 11-річний досвід складання договорів різної складності, в тому числі договорів купівлі-продажу. Фахівці нашої компанії не просто зможуть скласти договір купівлі-продажу у повній відповідності до вимог чинного законодавства України, але й надати клієнту рекомендації щодо оптимізації питань щодо оподаткування або інших питань, що можуть виникнути у клієнта в рамках підготовки конкретного договору купівлі-продажу. 

Загалом, якщо говорити про договори купівлі-продажу умовно їх можна поділити на два блоки: договори купівлі-продажу рухомого майна, до яких можна віднести більшу частину угод купівлі-продажу та договори купівлі-продажу нерухомого майна (квартири, житлового будинку, комерційної нерухомості, земельної ділянки, тощо). Одразу звертаємо вашу увагу на те, що договори купівлі-продажу нерухомого майна згідно вимог чинного законодавства обов’язково повинні бути укладені в письмовій формі та нотаріально посвідчені, а набуте право власності як речове право повинно бути зареєстроване в Держаному реєстрі речових прав на нерухоме майно, лише після виконання всіх вказаних дій, Ви можете вважати себе повноцінним власником нерухомого майна, яке придбали.  

Під час складення та/або юридичного аналізу договорів купівлі-продажу та підготовці їх до підписання варто відводити особливу увагу, оскільки в такому договорі повинні бути відображені всі істотні умови договору згідно чинного законодавства (предмет, ціна та строк дії договору), а також ті умови, які повинні бути відображені на вимогу будь-якої із сторін або є необхідними для договорів даного виду.  Так, в договорах купівлі-продажу важливо передбачити:

– всі характеристики предмета (об’єкта) купівлі (найменування, вид, розміри, комплектність, матеріал, з якого виготовлений об’єкт, тощо);

– момент переходу права власності (з моменту передачі або оплати);

– строки гарантії якості товару, порядок, строки та місце передачі (доставки) товару;

– документи, що підтверджують якість товару (сертифікати якості, декларації про відповідність, тощо);

– відповідальність сторін.

В доповнення до розробки або аналізу договорів будь-якого характеру, ми пропонуємо своїм клієнтам (в разі їх бажання) провести авторизацію «перевірку» контрагента, з яким клієнт планує побудувати партнерські відносини. Така послуга представляє собою аналіз юридичної історії контрагента як суб’єкта господарювання за допомогою публічних державних реєстрів (в тому числі наявності щодо нього судових спорів, відкритих виконавчих проваджень), а також аналіз його установчих документів, та, у випадку необхідності, додаткових документів контрагента, що в майбутньому є запорукою благонадійності та добросовісності майбутнього партнера.