Спори, що виникають з договорів оренди землі

Юридична компанія «Перша Юридична» здійснює успішне судове представництво інтересів фізичних осіб у земельних спорах з 2008 року.

Одним з напрямків практики вирішення земельних спорів Юридичної компанії «Перша Юридична» є представництво інтересів фізичних осіб у спорах, що виникають з договорів оренди землі. Зазначена категорія справ є надзвичайно актуальною на сьогодні. Здебільшого клієнтами в таких справах виступають фізичні особи, які є орендодавцями за договорами оренди землі. Права орендодавців за укладеними договорами часто порушуються: від порушення строків внесення орендної плати до порушення порядку сівозміни, що призводить виснаження земель та втрати її цінності як природнього ресурсу. Зустрічаються випадки, коли вже на початковому етапі – під час підписання договору – орендодавцям пропонують вкрай невигідні умови, наприклад: орендна плата вноситься одноразово за 49 років оренди, або розмір орендної плати не підлягає коригуванню протягом усього строку дії договору. Зрештою, у Юридичної компанії «Перша Юридична» є практичні кейси, коли клієнт взагалі не знав, що у нього укладений договір оренди земельної ділянки, власником якої він є. Таким чином клієнт взагалі не отримував будь-якої орендної плати, а також не може укласти інший (реальний) договір оренди землі.

За предметом та підставами позову спори, що виникають з договорів оренди землі, можна розділити на наступні:

  • про зобов’язання вчинити дії (виконати умови договору в натурі);
  • про внесення змін до умов договору оренди;
  • про визнання певної умови договору недійсною;
  • про визнання договору оренди земельної ділянки недійсним в цілому.

Послуга Юридичної компанії «Перша Юридична» з представництва інтересів фізичних осіб у спорах що виникають з договорів оренди землівключає:

  • юридичний аналіз документів наданих клієнтом;
  • підготовка правової позиції та її узгодження з клієнтом;
  • збирання доказів (у тому числі за допомогою подачі адвокатських запитів);
  • підготовка та подача позовної заяви до суду, допомога зі сплатою судового збору;
  • представництво інтересів клієнта під час судових засідань, в тому числі підготовка та подача заяв з процесуальних питань;
  • консультування на етапі виконання судового рішення.

За домовленістю з клієнтом Юридична компанія «Перша Юридична» може здійснити представництво інтересів клієнта під час апеляційного та касаційного провадження, а також під час процедури виконання судового рішення.

Представництво інтересів фізичних осіб у спорах що виникають з договорів оренди землі є одним з ключових напрямків діяльності нашої компанії. Ми володіємо значним досвідом та спеціальними знаннями у цій категорії справ. Звернувшись до Юридичної компанії «Перша Юридична» наші клієнти завжди отримують індивідуальний підхід та націленість на результат.